Hírek
2012. Március 02. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kortól függ, hogy milyen jól alszunk

Amerikai kutatók rámutattak, hogy az a közhiedelem, miszerint az idősek rosszul alszanak mégsem igaz, sőt az életkorral javul az alvás minősége - írja a BBC.
A telefonos kutatás keretében 150 ezer személyt kérdeztek meg a kutatók, s az eredmények azt mutatták, hogy negyvenes éveink elmúltával, majd a kor előrehaladtával jobban alszunk.
Alvásuk minőségét a nyolcvanas éveiben járók értékelték a legjobbnak, ezzel megdőlni látszik az a közhiedelem, miszerint az idősek rosszul alszanak. A felmérésben részt vetteket nemcsak alvási szokásukról, hanem faji származásukról, jövedelmükről, tanulmányai múltjukról, hangulatukról és általános egészségügyi állapotukról kérdezték.
A kutatók rámutattak, hogy az alvás minőségét a depresszió és az egészségügyi állapot befolyásolja, ez azonban nem hozható összefüggésbe az életkor előrehaladtával.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre