Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2025. Február 01. 09:11, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Egy hónap alatt több mint kétezren igényelték a munkáshitelt

Egy hónap alatt több mint kétezren igényelték a munkáshitelt

Egyre népszerűbb a munkáshitel: a bevezetése óta eltelt csaknem egy hónap alatt több mint kétezren igényelték, több száz esetben már folyósították is a kölcsönt

- mondta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán pénteken.

Emlékeztetett: a négymillió forintos munkáshitel lehetőségével a középiskolából kilépő, karrierépítésbe kezdő fiatalok élhetnek, a pénzt pedig szabadon felhasználhatják, így vállalkozásuk indítására vagy életkörülményeik javítására is fordíthatják.

A törlesztőrészlet 33-35 ezer forint körül alakul, ami vállalható, jó segítség a fiataloknak - mondta. Úgy vélte, a fiatalok tudatosan készülnek a lehetőségre, amelyben az igénylő első gyermekének születése után 2 év halasztást kap a törlesztésben, a második gyermek esetén a hitel felét, a harmadik gyermek után teljes összegét elengedik.

Az államtitkár kitért arra, hogy több mint hatvanezren vesznek részt duális képzésben, a képzési forma egyre népszerűbb. A turizmus vendéglátás, az informatika, és a speciális járműgyártás népszerű szakmák. Megjegyezte, hogy ez a képzési forma egyre jobban kapcsolódik a felsőoktatáshoz, a tanulók olyan speciális tudással kezdhetnek az egyetemen, ami kreditpontot ér.
Szólt arról is, hogy Legyen szakma a kezedben! címmel pénteken rendezik meg Budapesten a Kárpát-medencei Technikumok első Kiválósági Gáláját, amelynek keretében a legkiválóbb tanulmányi és közösségi teljesítményt nyújtó hazai és külhoni technikumok díjazza a Kulturális és Innovációs Minisztérium.

A tavaly decemberben megjelent technikumi rangsor 2025. TOP 100-as listájának első öt helyezettje részesül díjban, a szervezők pedig díjazott iskolánként 40 kiválasztott diákot és öt kísérő tanárt látnak vendégül, akik egész napos programon vehetnek részt - ismertette.

A gálát az M5 csatornán péntek este hat órától élőben közvetíti a közmédia - hangzott el az adásban.

Címkék: munkáshitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld

Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető

A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak

2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.

2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld

AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések

Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.