Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2015. November 30. 08:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

A magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett - értékelte a Migrációkutató Intézet főigazgatója az európai uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozójának eredményét.

Orbán Balázs az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában elmondta: "sikerült közös nevezőre jutni", a zárónyilatkozatból jól látszik, hogy a mostani, kontrollálatlan bevándorlás nem jó az unió egyik tagállamának sem.

"Ebben tulajdonképpen a magyarok által elkezdett álláspont európai szinten is győzedelmeskedett" - fogalmazott.

Hozzátéve: jelenleg arról folyik a vita, hogy hogyan lehet elérni az Európába érkező migránsok számának csökkentését.

Orbán Balázs szólt arról is: az, hogy kilenc uniós tagállam Törökországból átvenne menedékkérőket, arra utal, hogy ők szeretnék a "nyitott kapuk politikáját megtartani".

Az uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozó keretében zárónyilatkozatban fogadták el vasárnap azt a közös akciótervet, amely a remények szerint kulcs lehet a menekültválság megoldásához és felgyorsíthatja Törökország uniós csatlakozását is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre