Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2011. Szeptember 26. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Hétfőn döntenek az adóemelésekről - kiderül mi lesz drágább

Hétfőn döntenek az adóemelésekről - kiderül mi lesz drágább

Az Országgyűlés hétfőn dönt a játékadó, valamint a gázolaj, az alkoholos és a dohánytermékek jövedéki adójának emeléséről.

Ahhoz, hogy az adóemelés november 1-jén hatályba léphessen, a képviselőknek az államháztartási törvényt is módosítaniuk kell. Kedden a büntető törvénykönyv (Btk.) szigorításáról mondhatják el véleményüket a képviselők, miután a kormány az uzsorások eddiginél szigorúbb büntetését javasolta.

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szeptember 6-án, a lovasberényi kormányülés után jelentette be, hogy a kabinet négy intézkedéssel foltozná be azt a 100 milliárd forintos lyukat, amely az idei költségvetésben a vártnál alacsonyabb gazdasági növekedés miatt keletkezett. Az egyik a jövedékiadó-emelés, ebből két hónap alatt 10 milliárd forint többletbevételt vár a kormány.

A döntéssel a gázolaj jövedéki adója 97 forintról 110 forintra nőhet, míg a dohánytermékeké 7, az alkoholtermékeké 5 - az aromázott szeszesitaloké 50 - százalékkal, a játékadó pedig ugyancsak 50 százalékkal emelkedne.

A parlamentnek hétfőn dönt arról a kormányzati javaslatról, mely szerint a dohánytermékek jövedéki adója egy év alatt három lépcsőben nőne. A benzin jövedéki adója nem változik, a gázolaj drágulását ugyanakkor a fuvarozóknak járó kompenzációval enyhítenék - tájékoztatott a köztévé.

Várhatóan az adóváltozásokat tartalmazó jogszabályhoz fűzött zárószavazás előtti módosító indítvánnyal orvosolja majd a kormánytöbbség, hogy a devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztését lehetővé tévő, hétfőn elfogadott törvény nem mentesíti a jövedelemadó- és az illetékfizetés alól azokat, akik szabad felhasználású jelzáloghitelt vettek fel, de a jelzálogot a lakóingatlanukra terhelték. A képviselők ezen is változtathatnak hétfőn - összegezte a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre