Hírek
2019. Október 02. 17:48, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Kifosztotta és hagyta meghalni kerekesszékes lakótársát egy pár

Elrendelte a budakörnyéki bíróság egy férfi és egy nő letartóztatását, akik éveken át elvették és felélték idős kerekesszékes lakótársuk nyugdíját, majd amikor az rosszul lett, nem hívtak orvost és hagyták meghalni
- tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék szerdán az MTI-t. A rendőrség a párt és harmadik társukat - aki ismeretlen helyen tartózkodik - nyereségvágyból, védekezésre korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítja.
A közlemény szerint a bűncselekmény idején 69 éves sértett mindkét lábát korábban amputálták, a férfi tolószékkel közlekedett, a családjával összeveszett, alkoholista volt. Ugyanabban az albérletben lakott 2006-ban, mint az elsőrendű gyanúsított, ott ismerkedtek meg egymással.
Ezt követően a vádlott, majd későbbi élettársa albérletről albérletre hurcolták a férfit. Étellel ugyan ellátták, de ezen felül nem gondoskodtak róla.
A férfi többször rosszul lett, kórházba és hajléktalanszállóra került, ám a gyanúsítottak, miután megfélemlítették, minden alkalommal kihozták az intézményekből és továbbra is fosztogatták a bankkártyáját. Előfordult, hogy a sértett szociális munkások segítségével letiltatta a kártyát, ám a gyanúsítottak újat csináltattak vele - ismertette a törvényszék.
A férfit 2017 októberében a gyanúsítottak magukkal vitték a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei átmeneti szállása lábadozórészlegéről, majd miután újra lenullázták a bankkártyáját, a Pest megyei Szentmártonkátára utaztak vele.
A következő négy napban a sértett alig evett, fájlalta a gyomrát, alig tudott beszélni, de orvost nem hívtak hozzá. Október 28-án este az egyik gyanúsított észrevette, hogy a férfi zihálva lélegzik, ám ekkor sem hívtak orvost. A sértett aznap este meghalt, holttestét a gyanúsítottak a kerekesszékkel együtt kivitték az erdőbe, ott találtak rá.
A nyomozás adatai szerint a férfi nem halt volna meg, ha orvosi segítséget kapott volna - tartalmazza a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.