Hírek
2017. Március 20. 19:53, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt felmentettek egy pécsi papot

Udvardy György pécsi megyés püspök azonnali hatállyal felmentette a Pécsi Egyházmegye egyik papját, akivel kapcsolatban felmerült kiskorú veszélyeztetésének gyanúja
- közölte az egyházi elöljáró a püspökség honlapján közzétett kommünikében. Az egyházmegye papja "súlyos erkölcsi okokra hivatkozva a papi szolgálatból való elbocsátását kérte évekkel ezelőtt történt események kapcsán, amelyek felvetik a fiatalkorú veszélyeztetésének alapos gyanúját" - írta vasárnapi keltezésű, a honlapon hétfőn megjelent közleményben Udvardy György.
"Önmagára vonatkozó bejelentését előzetes vizsgálat keretében kivizsgáltam, és (.) minden papi működés gyakorlásától azonnali hatállyal felfüggesztettem" - tette hozzá.
Közölte azt is, hogy a pap bejelentésével kapcsolatosan minden szükséges egyházi és világi hivatalos lépés megtörtént. A megyés püspöknek nincs tudomása arról, hogy más személy - bármilyen módon, például bűnpártolással - érintett lenne az ügyben.
A gyanú tárgyát képző cselekmény részleteit nem ismertető közleményében arról is beszámolt, hogy azon intézmények vezetői, nevelőtestületei és iskolai osztályai, ahol az érintett pap tanított, tájékoztatást kaptak.
Az esetről további tájékoztatást annak kivizsgálása és végleges lezárása után adnak - jelezte.
Az egyházmegye 2016-ban a fenntartásában működő oktatási és nevelési intézmények vezetőinek írásbeli cselekvési utasítást adott ki arra az esetre, ha az intézményben dolgozó bármely munkatárssal szemben gyanú merülne fel fiatalkorú veszélyeztetésével kapcsolatban - hívta fel a figyelmet Udvardy György.
Kiemelte azt is, hogy az egyházmegye szakemberek bevonásával minden lehetséges segítséget megad az érintetteknek a "fájdalmas eseménnyel" kapcsolatban.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére közölte: egy 42 éves szentlőrinci férfi ellen kiskorú veszélyeztetése bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytatnak nyomozást. Az eljárás érdekeire való tekintettel további részleteket nem közöltek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani