Hírek
2011. Augusztus 17. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
40 milliárd dollár értékű olaj- és gázlelőhely Norvégiában

Az elmúlt évtizedek legnagyobb olaj- és gázlelőhelyét fedezték fel az Északi-tenger és a Barents-tenger norvég felségvizein - tudatta az InfoRádió. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
A kutatási koncesszión osztozó norvég Statoil és svéd Lundin Oil már korábban bejelentette két szénhidrogénmező felfedezését, de az csak most derült ki, hogy a két mező összeköttetésben áll egymással.
Az Aldous és Avaldnes mezők összesen akár 1,2 milliárd hordó olajegyenértéknyi szénhidrogént rejthetnek, napi kitermelési mennyiségük elérheti a 300 ezer hordót. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
Ezzel összemérhető olajleletet a múlt század nyolcvanas évei óta nem fedeztek fel Norvégiában.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba
2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld
Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére
Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.
2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld
Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel
Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.