Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2016. December 23. 07:38, péntek | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Bodnár Boglárka

4,5 milliárdos uniós forrásra pályázhatnak karitatív szervezetek

4,5 milliárdos uniós forrásra pályázhatnak karitatív szervezetek

Uniós forrás vált elérhetővé karitatív szervezeteknek, a 4,5 milliárd forintból új eszközöket vásárolhatnak vagy telephelyet alakíthatnak ki

- tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára csütörtökön a MTI-t. Soltész Miklós elmondta: pályázni folyamatosan lehet 2019-ig vagy a keret kimerüléséig, az első határidő pedig január 31.

Hangsúlyozta: az EU-s forrás lehetőséget ad a szervezeteknek arra, hogy jobb felszerelésekkel segíthessék, láthassák el az embereket vagy baj esetén menthessék őket.

Soltész Miklós felidézte, hogy hat éve vezették be az első jelentős változtatásokat a Karitatív Tanácsban, ennek következtében szorosabb lett a szervezetek, valamint a kormány együttműködése. Példaként említette, hogy katasztrófák esetén együtt lépnek fel, valamint közös telefonszámon várják az adományokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.