Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2017. Július 26. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

50 százalékos kárkifizetés várható a Green Holidays ügyében

50 százalékos kárkifizetés várható a Green Holidays ügyében

A Green Holidays utazási iroda csődjével kapcsolatban \"a tiszta jogi helyzetű\" utasok kárigénye feltételezhetően meghaladja a biztosító által vállalt 500 millió forintos keretet,

így a jogos károk megtérítése a mostani számítások alapján hozzávetőleg 50 százalékos lesz - közölte az Uniqa Biztosító az MTI-vel kedden.

Rámutatnak: a dokumentumok 95 százalékos feldolgozottsága mellett a biztosítóhoz eddig bejelentett utazási csomagok száma 1902, ez valószínűleg 5260 utast érint. A teljes feldolgozottságot követően, a számítás alapját képező kárösszeg mintegy 900 millió forint lesz.

A biztosító tájékoztatása szerint a hazahozatal költségeinek levonása után a keretből mintegy 400 millió forint áll majd rendelkezésre.

Jelezték: a mintegy 200 utazásközvetítőn keresztül értékesített utazási szolgáltatások eltérőek, így utazásonként egyedileg bírálják el az igényeket.

Az Uniqa arra törekszik, hogy a kifizetések a jogosultaknak a lehető leghamarabb megkezdődjenek. Ezért már a héten megkezdik azoknak az utasoknak a részbeni kártalanítását, akik egyértelműen a Green Holidays Kft.-vel mint utazásszervezővel kötöttek utazási szerződést, vagy a Green Holidays Kft. utazási csomagját vásárolták meg utazásközvetítőn keresztül - közölték.

Az Uniqa közleményében kiemeli, hogy a Green Holidays ügyben a kárbejelentések közül egyetlen kárigényt sem utasítottak el. A biztosító megjegyezte: a közleményben becsült adatok szerepelnek, a változtatás, a pontosítás jogát fenntartják.

A Green Holidays Kft. július 2-án jelentette be fizetésképtelenségét, amely miatt egyebek között 569 utas Törökországban ragadt, és hazajutásukhoz a társaság vagyoni biztosítékát szolgáltató Uniqa Biztosító Zrt.-nek kellett segítséget nyújtania. Az Uniqa a biztosítási szerződés feltételei alapján 500 millió forint erejéig teljesíti a Green Holidays irodát terhelő fizetési kötelezettségeket az utasokkal szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén