Hírek
2023. Február 24. 14:17, péntek |
Sport
Forrás: mti
A Bayer Leverkusennel találkozik a Ferencváros
A német Bayer Leverkusennel találkozik a Ferencváros labdarúgócsapata az Európa-liga nyolcaddöntőjében, a magyar bajnok idegenben kezdi a párharcot március 9-én.
Az európai szövetség (UEFA) nyoni központjában megtartott sorsoláson az is elhangzott, hogy a visszavágót március 16-án rendezik majd a Puskás Arénában.
A Ferencváros a H csoport győzteseként egyenes ágon jutott a legjobb 16 közé, a Bundesligában 10. helyen álló ellenfele pedig a Bajnokok Ligája B csoportjának harmadik helyezettjeként került át az El-be, amelyben a legjobb 16 közé jutásért a Monacót ejtette ki.
A pénteki sorsolást Gera Zoltán, az FTC és a magyar válogatott volt játékosa, a budapesti El-döntő nagykövete végezte el.
A Ferencváros az El előző kiírásában azonos csoportban szerepelt a Leverkusennel, s akkor idegenben, szoros meccsen 2-1-re kikapott, majd otthon 1-0-ra nyert.
A sorsoláson a magyar válogatott Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin a belga Union Saint-Gilloise-t kapta ellenfélnek, míg a szintén válogatott Sallai Rolandot is a soraiban tudó Freiburgnak a Juventusszal kell majd megküzdenie a negyeddöntőbe kerülésért. A nemzeti együttes középhátvédjét, Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce a hatszoros El-győztes spanyol Sevillával találkozik.
A végső győzelemre is esélyesnek tartott Manchester United a Betisszel, míg a Konferencia-ligában címvédő AS Roma ugyancsak spanyol riválissal, a Real Sociedaddal csap össze.
Az Európa-liga döntőjét május 31-én, a Puskás Arénában játsszák majd.
Az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítása (az első mérkőzésen az elöl álló csapat lesz a házigazda):
--------------------------------------------
Bayer Leverkusen (német)-FERENCVÁROS
Union Berlin (német)-Union Saint-Gilloise (belga)
Sevilla (spanyol)-Fenerbahce (török)
Juventus (olasz)-Freiburg (német)
Sporting Lisboa (portugál)-Arsenal (angol)
Manchester United (angol)-Real Betis (spanyol)
AS Roma (olasz)-Real Sociedad (spanyol)
Sahtar Donyeck (ukrán)-Feyenoord (holland)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 07:36, szerda | Sport
Labdarúgó BL-selejtező: Egygólos hátrányban várja a hazai visszavágót az ETO FC
A győri ETO FC a 92. percben kapott góllal 1-0-ra alulmaradt az izlandi Vikingur Reykjavík vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első körének első mérkőzésén kedden. A visszavágót jövő kedden rendezik.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Sport
Vb-2026 - Nyolcaddöntő: Spanyolország-Portugália 1-0
A regnáló Európa-bajnok spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság dallasi nyolcaddöntőjében.
2026. Július 06. 11:00, hétfő | Sport
Szoboszlai Dominik: megtiszteltetés, hogy egy fehérvári köztéri falfestményen helyet kaptam
Megtiszteltetés, hogy egy fehérvári köztéri falfestményen helyet kaptam –
2026. Július 06. 07:22, hétfő | Sport
Vb-2026 - Haaland duplájával Norvégia kiejtette Brazíliát a nyolcaddöntőben
A norvég válogatott Erling Haaland duplájával 2-1-re legyőzte a brazil csapatot vasárnap a labdarúgó-világbajnokság New Yorkban rendezett nyolcaddöntőjében.

