Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2017. December 06. 10:36, szerda | Belföld
Forrás: mti

A csaló webáruházak gyanúsan olcsón kínálják a termékeket

A csaló webáruházak gyanúsan olcsón kínálják a termékeket

A csaló webáruházak alapvetően abban különböznek a szabályosan működőktől, hogy feltűnően olcsón kínálják a termékeiket, továbbá nagyon egyszerű az oldaluk kinézete

- mondta a Quadron Kibervédelmi Kft. szakértője az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. Solymos Ákos közölte: a megtévesztő felületek jellemzője az is, hogy utánvéttel nem lehet fizetni, csak kártyával, mert így ellophatják a vásárlók adatait. Lélektani határt próbálnak megtalálni: akkora összeget kérnek el, amennyit a vevők még hajlandóak kifizetni, kockáztatva, hogy az ajánlat nem valós.

Ha valakit megkárosítanak, annak ezt egyrészt a rendőrségnek, másrészt a banknak kell jeleznie. Utóbbi azért fontos, mert ha bebizonyosodik a csalás, előfordulhat, hogy visszaadják a pénzt.

Solymos Ákos arról is beszélt, hogy az okoseszközök megfigyelhetik a környezetüket, és a rögzített képekkel vagy hangokkal vissza lehet élni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak