Hírek
2018. Október 20. 07:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A fegyvertartási engedélyt időről időre ellenőrizni kell
Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint a fegyvertartási engedélyt időről időre ellenőrizni kell, hogy kisebb eséllyel forduljon elő a kercsi iskolai ámokfutáshoz hasonló eset.
A Krím félszigeten található kercsi iskolában szerdán egy 18 éves tanuló működésbe hozott egy fémdarabokkal megtöltött, házilagos készítésű robbanószerkezetet, majd egy karabéllyal lelőtt húsz embert - 15 diákot és öt felnőttet. A támadásnak több mint félszáz sebesültje is van, közülük tízet intenzív osztályon ápolnak. Az elkövető a lőfegyverhez törvényesen jutott hozzá.
A szakértő az M1 aktuális csatornán pénteken azt mondta, ha egy társadalom megengedi, hogy egy lövészklub tagságon keresztül könnyen hozzá lehessen jutni éles lőfegyverhez, az növeli az ilyen esetek kockázatát.
Szerinte csak ideiglenes dolog, hogy a történtek miatt Krímben minden iskola és óvoda mellé fegyveres őrt állítanak. Ezzel a lépéssel a társadalmat szeretnék megnyugtatni - tette hozzá.
Hangsúlyozta, a 18 éves fiú is fémdetektoros kapun és egy fegyveres őrön jutott túl. Ez azt mutatja, hogy erős biztonsági intézkedések is hatástalanok lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
