Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2016. Május 03. 11:33, kedd | Belföld
Forrás: mti

A fél országban felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

A fél országban felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

A felhőszakadás veszélye miatt tíz megyére és a fővárosra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez kedd délelőtt eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: délután intenzívebb, akár ismétlődő jellegű záporokra, néhol zivatarokra a Dunántúl nagy részén és a Duna-Tisza-közén van nagyobb esély. A felhőszakadás veszélye miatt Budapesten és Pest megyében, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megyében citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. E szerint az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt akár 25-30 milliméternél is több eső hullhat.

Hozzátették: szerdán főként a középső országrészben lehet ismételten zivatarokra, egymást követő záporokra számítani, amelyekhez a nagy mennyiségű (20-30 milliméternyi) csapadék mellett már viharos (akár óránkénti 60-80 kilométeres) szél is társulhat. A Dunántúlon a zivataroktól függetlenül is megerősödhet a szél. A jelenlegi veszélyjelzés szerint szerdára Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád és Tolna megyére adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést a felhőszakadás veszélye miatt.

Az előrejelzés szerint kedden többnyire 17-22 Celsius-fokig melegszik a levegő, de a tartósan borult, csapadékos helyeken ennél hűvösebb is lehet. Késő estére 9 és 15 fok közé hűlhet le a levegő. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 7 és 12, a legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon 12 és 17, másutt 17 és 22 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.