Hírek
2018. Július 19. 15:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
A felelős állattartásra fókuszál a DogMopolitan Kutyafesztivál
Az állatvédelem és a felelős állattartás fontosságára szeretné felhívni a lakosság figyelmét a DogMopolitan Kutyafesztivál, amelyet szombaton rendeznek meg a budapesti Bókay-kertben.
Feller Kitti az esemény főszervezője, az M1 aktuális csatorna csütörtöki adásában elmondta: az esemény célja, hogy a lakosságot szakmai tanácsokkal és a felelős állattartással kapcsolatos hasznos információkkal segítse.
Kiemelte: az előadásokon a látogatók információt kaphatnak arról, hogy miként készüljenek egy új kiskutya érkezésére, mire kell figyelni az első időkben, de lesz szó a szobatisztaságra nevelésről, a beilleszkedésről, a szeparációs szorongás megelőzéséről, de még a házikedvencek halála utáni gyász megéléséről is.
Somogyi Virág virológus az egyik legveszélyesebb, parazita által terjesztett betegségről, a szívférgességről, valamint az ez elleni védekezési és kezelési lehetőségekről tart előadást.
"Legtöbben a klímaváltozást teszik felelőssé azért, hogy olyan szúnyogfajok terjedtek el mára Magyarországon, amelyek hordozzák a szívférgesség kórokozóját, és ezzel egyre nagyobb problémát okoznak az országban" - fejtette ki a szakember. Mint elmondta, az első néhány megbetegedést 1997-ben regisztrálták Magyarországon, mára azonban jelentősen megnőtt a fertőzött és a betegségben elpusztult kutyák száma.
A szakember szerint a kórral szemben a legfontosabb lépés a megelőzés, hiszen a szívférgesség kialakulása után az állatok nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem gyógyíthatók. A betegség tünetei között többek közt a nehéz légzés, köhögés és fáradtság szerepel.
Mindezek mellett szó lesz még a kutyatámadások kiváltó okairól, a segítő kutyák jótékony hatásairól, a helyes táplálásról, de a kutyamasszázs és a hidroterápia jótékony hatásait is megismerhetik az érdeklődők - fejtette ki Feller Kitti.
A szervező hangsúlyozta, hogy a rendezvény másik kiemelt célja, hogy minden évben egy kisebb, rászoruló menhelyet támogassanak. Idén az EbÁrvaház menhely kapja majd a rendezvényen összegyűlt felajánlásokat.
A helyszínen több fajtamentéssel foglalkozó szervezet is megjelenik majd, akiktől akár örökbe is lehet fogadni állatot, de lesznek bemutatók, a színpadon fellép Vastag Csaba, a Happy Gang, a Kiscipő zenekar és a Kozmix is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

