Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2020. Április 11. 08:12, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A korábbi támogatások többszörösét adja a fesztiváloknak az MTÜ

A korábbi támogatások többszörösét adja a fesztiváloknak az MTÜ

Ha a járványügyi helyzet megengedi a fesztiválok rendezését, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a korábbi támogatások sokszorosát tervezi kiosztani

- jelentette be a szervezet vezérigazgatója pénteken az MTÜ honlapján közzétett interjújában. Guller Zoltán szerint az intézkedés nemcsak a turizmus élénkítése szempontjából fontos, hanem a hetek óta fellépések nélkül maradt művészek számára is hatalmas segítséget jelent.


Mivel nem tudjuk, hogy idén jönnek-e neves külföldi sztárok Magyarországra, folyamatosan zajlik az egyeztetés a fesztiválok szervezőivel - mondta. Hozzátette: az MTÜ arra szeretné ösztönözni őket, hogy ha azt a járványügyi helyzet lehetővé teszi, más formában ugyan, és döntően hazai zenészekkel, művészekkel, de rendezzék meg az eseményeket.

Ehhez a korábbi fesztiváltámogatások sokszorosát tervezi kiosztani az MTÜ.

Guller Zoltán arról is beszélt, hogy a Széchenyi Pihenő Kártyát (SZÉP-kártya) érintő kedvezményektől a belföldi turizmus erősödését remélik. A 2008-2009-es válságból is a SZÉP-kártya 2011-es megjelenésével lábalt ki a turizmus, amelynek adó- és járulékszintje a kezdeti mértékre kerül vissza.
Ettől, valamint a keretösszegek növekedésétől az MTÜ a feltöltési összegek emelkedését is várja - tette hozzá.

Címkék: fesztivál, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.