Hírek
2024. Augusztus 03. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány 400 millió forinttal támogatja a hajléktalanellátást
A hajléktalanellátó szervezetek készülnek a téli krízisidőszakra, és a kormány biztosítja az ehhez szükséges forrásokat
- mondta a Belügyminisztérium (BM) szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Csizi Péter közölte: a hajléktalanellátó szervezetek nyár közepén megkezdik a felkészülést a téli időszakra, és ehhez a kormány többletforrásokat biztosít. A BM a Hajléktalanokért Közalapítványt bízta meg azoknak a pályázatoknak a lebonyolításával, amelyek segítik a hajléktalanellátó szervezetek munkáját a krízisidőszakban.
A pályázati kiírások július 31-én megjelentek, többi között a diszpécserszolgálatok, a krízisautók, eszközbeszerzések, gyógyszerek, kötszerek, egészségügyi szolgálatok támogatására - ismertette a helyettes államtitkár.
Aba Csaba, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Krisztinavárosi Hajléktalan Centrumának vezetője a sajtótájékoztatón elmondta: az intézmény diszpécserszolgálatot, krízisszolgálatot, beteg hajléktalanok egészségügyi gondozását végzi, nappali melegedőjében 60-80 embert fogad, az éjjeli menedékhelyen 40 férfit.
A krízisidőszak november 1-jén kezdődik. Ilyenkor az ország egész területéről fogadják a regionális diszpécserszolgálatok a hívásokat közterületen veszélybe került hajléktalanokról. A helyszínen ellátják, és ha lehet, éjjeli menedékhelyre viszik hajléktalant, illetve, ha ehhez nem járul hozzá, takarót, élelmet adnak neki - részletezte az intézményvezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.

