Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2012. Február 16. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A magyar gazdaságpolitika alkalmas a növekedés fenntartására

A magyar gazdaságpolitika alkalmas a növekedés fenntartására

A magyar gazdaság növekedési üteme három év után ismét meghaladta az Európai Unió és az eurózóna növekedési ütemét.

Velük ellentétben Magyarországon sikerült elkerülni a recessziót, az előző negyedévhez viszonyított adatok alapján - közölte Szijjártó Péter.

A miniszterelnök szóvivője leszögezte: bebizonyosodott, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikája alkalmas a növekedés fenntartására törékeny európai környezetben is. Mindez megerősíti, hogy érdemes fenntartani versenyelőnyünket, amit az arányos adórendszer, az alacsony vállalkozási adó és az adóbürokrácia folyamatos visszaszorítása jelent. Az idei év a recesszió elkerüléséért folytatott harc jegyében telik majd, amihez a 2011-es esztendő eredményei és a német gazdaság várható jó teljesítménye megfelelő alapot adnak. A magyar gazdaság teljesítményére a legutóbbi adatok alapján már a nemzetközi elemzők is felfigyeltek - közölte Szijjártó Péter.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.