Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2019. December 07. 16:29, szombat | Belföld
Forrás: mti

A mentők a fokozott balesetveszélyre figyelmeztetnek

A mentők a fokozott balesetveszélyre figyelmeztetnek

A mentőket egyetlen nap alatt 3411 esethez riasztották, a fővárosban több mint ezer esetet láttak el, különösen az elesések miatti végtagtörések száma emelkedett

- közölte az Országos Mentőszolgálat szombati közleményében az MTI-vel.

Mint írták: az elmúlt 24 órában jelentősen megnőtt az elesésből származó sérülések száma és súlyos közlekedési balesetek, karambolok, gázolások is történtek. A jeges, csúszós lépcsők és utak nagy odafigyelést igényelnek a gyalogosan közlekedőktől, a rossz látási viszonyok pedig fokozott odafigyelésre intik a járművezetőket.

A sérülteket a fővárosban öt traumatológiai centrum látja el folyamatosan, fennakadás nélkül - olvasható Győrfi Pál közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen

Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén