Hírek
2016. Július 22. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A NAV-nak 221 nagy adósa volt június végén
Kettőszázhuszonegy cég és magánszemély neve szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jelentős adóhiányt felhalmozó adózókat ismertető legfrissebb listáján, amelyet a szervezet csütörtökön tett közzé honlapján.
A lista első helyén a miskolci Zádor-Fém Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. áll több mint 1,555 milliárd forintos adóhiánnyal, amelyhez 974 millió forint feletti jogkövetkezmény társul. A második legnagyobb adós a kecskeméti Nyári Joker Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 1,138 milliárd forint feletti adóhiánnyal és közel 587 millió jogkövetkezménnyel. A harmadik helyezett a budapesti Distribution Import-Export Kft., amelynek adóhiánya megközelíti a 935 millió forintot, a jogkövetkezményeké pedig meghaladja a 608 milliót.
A magánszemélyek közül egy perkátai adózó, Horváth Géza Jenő viszi a prímet közel 767 millió forint adóhiánnyal, amelyet több mint 1,592 milliárd forint jogkövetkezménnyel fejeltek meg. A második legnagyobb adóhiányos magánszemély a budapesti Nagy Csaba József több mint 517 millió forinttal, amelyhez több mint 1,047 milliárd forint jogkövetkezmény társul, a harmadik pedig az ugyancsak budapesti Prekuta Bálint 417 millió forint feletti adóhiánnyal és közel 423 milliós jogkövetkezménnyel.
Egymilliárd forint feletti adóhiánya két adózónak van, 500 millió forint feletti pedig 21-nek, közülük kettő magánszemély. A listára felkerült 71 magánszemélyből 15-nél 100 millió forint feletti adóhiányt állapított meg az adóhatóság.
A NAV negyedévente teszi közzé azon adóalanyok listáját, akiknél az előző negyedévben jogerőre emelkedett határozatában magánszemélyek esetében 10 millió, más adózók esetében 100 millió forintot meghaladó adóhiányt állapított meg. A listán szereplő cégek közül ezúttal is sok az olyan társaság, amelynek az adószámát törölték, felfüggesztették vagy kényszertörlés alatt áll.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
