Hírek
2011. Október 23. 07:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrintPress
A popzene hatására isznak a tinik?
A kutatók szerint a tizenévesek alkoholfogyasztási szokásait nagy részben befolyásolják a popslágerek is.
Sok szövegében ugyanis az alkoholos italok márkaneveit összekötik a luxussal, a szórakozással, ami imponál a fiataloknak, így ha kimenőt kapnak otthonról, azonnal ezeket a termékeket keresik majd.
A kutatások szerint a leggyakrabban a rap, R'n'B és hiphop számokban hallhatóak a különféle, trendinek tartott alkoholos termékek márkanevei. Márpedig ezekben a videoklipekben sokszor a luxus, a buli áll a középpontban, így a fiatalok fejében az alkohol és az áhított életmód összekapcsolódik - írja az Addiction.
A szakemberek pontosan elemeztek 793 olyan slágert, amelyek 2005 és 2007 között voltak divatosak. Az elemzés közben figyeltek fel arra, hogy ezeknek a daloknak a 25 százalékában konkrét alkohol márkanevek hallhatóak - ez pedig nagy befolyással van a tinik fogyasztási szokásaira.
A szakértők szerint mivel ezeket a divatos slágereket a kamaszok gyakran hallgatják, így egyfajta reklámként működnek, és hozzájárulhatnak ahhoz, hogy ezek a gyerekek a megengedettnél jóval korábban italozni kezdjenek. Az italgyártókat azonban nem okolják, hiszen ezek a burkolt reklámok az esetek túlnyomó többségében a gyártók tudta nélkül kerülnek be a szövegekbe.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
