Hírek
2013. Január 20. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A postások olvassák le a Tigáz mérőit
Ezentúl a Magyar Posta munkatársai olvassák le a Tigáz gázmérőit. A Népszabadság információját a Magyar Posta szóvivője megerősítette, azzal, hogy a két cég közötti együttműködés február 1-jén indul és a részletekről csak később tájékoztatnak. A Tigáz nem kommentálta a változást.
Az olasz Eni és a német RWE konszern érdekeltségébe tartozó Tigáz Zrt. az ország északkeleti régiójában, megközelítőleg Magyarország egyharmadában nyújt gázszolgáltatást. A döntés több százezer előfizetőt érint.Az energiaszolgáltató jövőben rákényszerülhet arra is, hogy sűrűbben olvastassa le a mérőórákat, ugyanis a cég szolgáltatási területén is jellemző a hátralékos ügyfelek sokasága. A Magyar Energia Hivatal közlése szerint több mint 76 milliárd forint közüzemi díjjal tartoznak 60 napon túl a fogyasztók. Az áramszolgáltatóknak körülbelül 292 ezer fogyasztó tartozik összesen 25,3 milliárd forinttal. A földgáz árával mintegy 329 ezren maradtak 60 napon túl adósok, összesen 36 milliárd forinttal. A távhőszolgáltatásnál körülbelül 95 ezer fogyasztónak összesen 15,2 milliárd forint számlatartozása van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
