Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2017. December 05. 14:16, kedd | Sport
Forrás: mti

A Real Madrid sikerével 24 év után lenne címvédés a Klubvilágbajnokságon

A Real Madrid sikerével 24 év után lenne címvédés a Klubvilágbajnokságon

A házigazda egyesült arab emírségekbeli al-Dzsazira és az új-zélandi Auckland City selejtezős összecsapásával szerdán kezdődik a labdarúgó-klubvilágbajnokság, melynek döntőjére jövő vasárnap kerül sor.

A két nagy esélyes, a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid és a Libertadores Kupa-címvédő brazil Gremio kiemeltként csak a jövő heti elődöntőben lép pályára a tornán, amelyet 2009 és 2010 után harmadszor rendeznek az Egyesült Arab Emírségekben. A királyi gárda rekorderként eddig ötször nyerte meg a tornát, tavalyi diadalának megismétlésével pedig 1993 óta először lenne címvédés. Akkor a brazil Sao Paulónak sikerült ez a bravúr.

A Real Madridban sokan harmadik diadalukat ünnepelhetnék ebben a sorozatban, ugyanis 2014-ben és tavaly is tagjai voltak a keretnek. Ezt megelőzően még 1960-ban, 1998-ban és 2002-ben ért a csúcsra a spanyol csapat. A Gremio 1983-ban hódította el a trófeát.

A klub-vb 2005-ben váltotta fel a klubvilágkupát, amelyen kizárólag Európa és Dél-Amerika legjobb együttese csapott össze. A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepel. A megváltozott rendszer ellenére továbbra is kizárólag Dél-Amerikából és Európából került ki a győztes, s olyan is csak háromszor - 2010-ben, 2013-ban és tavaly - fordult elő a kongói Mazembe, a marokkói Raja Casablanca és a japán Kashima Antlers révén, hogy más kontinenst képviselő csapat került fináléba.

A jogelőd klubvilágkupát is beleszámítva az eddigi 55 kiírásból 30-at európai, 25-öt dél-amerikai csapat nyert meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 09:00, kedd | Sport

Vb-2026 - A győzelmi körúttal ünnepel a spanyol válogatott Madridban

Győzelmi körúttal ünnepli világbajnoki győzelmét a spanyol labdarúgó válogatott Madridban hétfő este.

2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport

Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.

2026. Július 20. 07:36, hétfő | Sport

Vb-2026 - Spanyolország másodszor is hosszabbításban lett világbajnok

Az Európa-bajnok spanyol válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a címvédő argentin csapatot vasárnap az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság New York-i döntőjében, így története során másodszor lett aranyérmes.

2026. Július 19. 08:36, vasárnap | Sport

Vb-2026 - Anglia a francia válogatott legyőzésével bronzérmes

Őrült meccsen nyertek az angolok.