Hírek
2022. November 19. 07:25, szombat | Belföld
Adventi ünnepi vonat indul Bécsbe

A Máv több időpontban is ünnepi vonatot indít Bécsbe novemberben és decemberben.
Az ünnepi szerelvény első osztályú és étkezőkocsival is közlekedik, amin az Utasellátó karácsonyi menüsorral, valamint forralt borral várja az utasokat.
Bécsbe az Advent EuroCityvel november 26-án, december 3-án, 10-én és 17-én lehet eljutni a Keleti pályaudvarról. A vonat 8:01-kor indul, Magyarországon Kelenföld, Tatabánya, Komárom, Győr, Mosonmagyaróvár és Hegyeshalom állomásokon áll meg. A Bécsből 18:04-kor visszainduló járattal este kilenc órára lehet Budapestre érkezni.
Az ünnepi szerelvény első osztályú és étkezőkocsival is közlekedik, amin az Utasellátó karácsonyi menüsorral, valamint forralt borral várja az utasokat. A vonatra helyjegy váltása belföldi forgalomba kötelező, nemzetközi forgalomba helyjegy váltható.
Az utazáshoz a jegypénztárakon kívül a MÁV applikációban és az Elvirán megváltható START Európa jegyek érvényesek.
A gyermekjegyek 5 euróba kerülnek egy útra, a felnőtt jegyek árak foglaltástól függően 17 és 29 euró között érhetőek el.
Fotó: Adventbecsben.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.