Hírek
2020. Április 06. 05:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Akár 25 fok is lehet a héten
A héten is sok lesz a napsütés és melegszik az idő, többfelé már 25 Celsius-fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn nem lesz csapadék, de a szél többfelé megélénkül, a Dunántúlon megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 4 fok között alakul, de a szélcsendes, fagyzugos helyeken ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 17 és 21 fok között valószínű.
Kedden, szerdán és csütörtökön is felhőtlen, száraz idő lesz. A leghidegebb órákban kedden mínusz 2 és plusz 5, szerdán mínusz 1 és plusz 5, csütörtökön plusz 1 és plusz 6 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok kedden 18-22, szerdán 19-23, csütörtökön 20-24 fok között alakulnak.
Pénteken és szombaton is napos időre lehet számítani, többnyire kevés gomolyfelhővel. Csapadék nem lesz. A minimumhőmérséklet pénteken 2-9, szombaton 3-9 fok között várható. Napközben pénteken és szombaton is 20-25 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap változóan felhős időre van kilátás többórás napsütéssel. Néhol zápor előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-10, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
