Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2018. Június 04. 07:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Akár 30-40 perccel is hosszabb lehet az utazási idő a miskolci vasútvonalon

Akár 30-40 perccel is hosszabb lehet az utazási idő a miskolci vasútvonalon

Műszaki hiba miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon közlekedő vonatok menetideje 30-40 perccel is megnőhet, egyes elővárosi vonatok pedig nem közlekednek hétfőn napközben - közölte a Mávinform az MTI-vel hétfőn reggel.

Aszód és Tura között kábelzárlat miatt meghibásodott egy biztosító berendezés, ezért napközben a több száz méter kábelt kell kicserélni. A munkálatok alatt a biztosító berendezés nem működik teljes körűen, ami lassítja az arra közlekedő vonatok haladását. A torlódások és nagyobb késések elkerülése érdekében a Budapest-Hatvan vonalon egyes elővárosi vonatok hétfőn napközben kimaradnak a menetrendből.

A vonatszerelvény fordulók miatt ez a korlátozás kihatással lesz a Budapest-Sülysáp közötti vonatközlekedésre is, néhány sülysápi személyvonat sem közlekedik majd - írták.

Az utasok a térképes Vonatinfó applikáción tájékozódhatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.