Hírek
2017. Március 25. 15:14, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a NAV
Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A NAV szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták, hogy a csomag, amely 227 óraszíjat - és tizenkét óraalkatrészt - tartalmazott, Svájcból érkezett a ferihegyi repülőtérre.
A küldemény vizsgálata során felmerült a gyanú, hogy az óraszíjak védett állat részét tartalmazhatják, amelyeknek az Európai Unióba behozatalához CITES engedélyek bemutatása szükséges, de a küldeményhez nem csatoltak ilyen papírokat.
A termékek azonosítása érdekében a pénzügyőrök megkeresték a Földművelésügyi Minisztériumot és a Magyar Természettudományi Múzeumot, amelyek szakértői véleményükben megállapították, hogy a küldeményben talált termékek közül 186 óraszíj a védett mississippi aligátor bőréből készült.
Az óraszíjakat a NAV lefoglalta, és természetkárosítás bűntettének gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrségen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
