Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2016. Február 20. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Árvíz - már 677 kilométer védvonalat felügyelnek

Árvíz - már 677 kilométer védvonalat felügyelnek

Az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) legfrissebb adatai szerint 677 kilométer árvízi védvonalat felügyelnek a folyók mentén és 58 600 hektár területet érint a belvíz.

Láng István, a törzs vezetője pénteken a Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta, hogy levonuló árvíz tapasztalható a folyókon, a Sajón várnak még árhullámot, a tetőzés péntek délután várható.

A 677 kilométer árvízi védvonalból 160 kilométert éjjel-nappal figyelnek.

A Berettyó árad, és tovább nehezíti a helyzetet, hogy ez a folyó a belvizes terület közepén folyik és ide emelik át a kiszivattyúzott belvizet is.

Jelenleg 58 600 hektárt érint a belvíz, ebből 31 ezer hektár a szántó, a hétvégén várhatóan még növekedni fog az elöntött terület nagysága.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai