Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon

Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon

Magyarországon az úgynevezett "kielégítetlen egészségügyi szükséglet" aránya a legalacsonyabbak közé tartozik az egész Európai Unióban, a szolidaritási elven működő társadalombiztosításnak és az ellátási szükségleteket figyelembe vevő egészségügyi ellátórendszernek hála - közölte az Eurostat adatai alapján a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára pénteken a Facebook-oldalán.

Takács Péter "Tudatipari hisztériakeltés vs. valóság (ráadásul az Eurostat szerint)" című bejegyzésében hozzátette: ez azt jelenti, hogy az összes olyan esetben, amikor valakinek egészségügyi ellátásra lenne szüksége, a páciensek mindössze 1,4 százaléka nem fér hozzá az állapotának megfelelő ellátáshoz finanszírozási okból, a várakozási idők vagy az egészségügyi szolgáltatótól való távolság miatt.

"Hála a magyar egészségügyben dolgozóknak, a korábbi - egyébként szintén kiváló 1,6 százalékos - arányt sikerült még tovább javítani" - írta.

Az államtitkár beszámolt arról is, hogy e tekintetben mindössze 4 tagállam előz meg minket: Ciprus, Málta, Csehország és Németország.
"Ki kell emelni azt is, hogy a vagyoni helyzet Magyarországon alig van hatással a hozzáférési esélyekre" - fogalmazott.

Takács Péter hangsúlyozta: "bár jó úton járunk, hátradőlni nem lehet, cél a dobogó ebben is!"

Végül megjegyezte, "még mielőtt a kamuprofilok rákezdenek, hogy ez azért van, mert mindenki magánellátásba megy, még egy tényadattal terhelném őket":

Magyarországon az összes egészégügyi ellátásnak mindössze 15,5 százaléka történik magánellátás keretében, ami bőven az uniós átlag alatt van.

Címkék: egészségügy

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.