Hírek
2015. December 21. 07:39, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció
Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a hatósági teszteken

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által indított bevizsgálási programon - mondta Szente István főigazgató az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Közlése szerint az olcsóbb készülékek mellett a drágábbakat is megvizsgálták, és a márkásabb berendezések mindegyike megfelelt a hatósági teszteken.
Hangsúlyozta, a mérőkön szerepelnie kell gyártónak, modell- vagy cikkszámnak, illetve egy figyelmeztetésnek, hogy a gyártó meddig szavatolja a készülék működését. Hozzáfűzte: ha ezek közül valamelyik nem szerepel a terméken, akkor az "alapvetően gyanús".
A főigazgató azt javasolta, hogy mindenhová, ahol égéstermék keletkezik, szereljenek fel szén-monoxid-mérő berendezést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:45, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a Dunántúl északi tájain és az ország középső részében lehetnek a legjobbak a körülmények a holdfogyatkozás megfigy
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!