Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2012. Január 13. 06:54, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Csak az Antarktisz közepén nem lett melegebb

Csak az Antarktisz közepén nem lett melegebb

Nem emelkedett az átlaghőmérséklet az elmúlt harminc évben a Neumayer III antarktiszi német kutatóállomáson, de ez nem jellemző a globális klímaváltozásra.

Közölte csütörtökön a bremerhaveni Alfred Wegener Sark- és Tengerkutató Intézet.

Az Atka-öbölben fekvő kutatóállomáson mínusz 16 Celsius-fok az éves átlaghőmérséklet. Mínusz 14,3 fokkal 1996 volt a „legmelegebb” év a kutatóállomáson, míg a hidegrekordot mínusz 17,8 fokkal a 2000-es év tartja – mondta el Gert König-Langlo, az obszervatórium tudományos vezetője.

A meteorológus hangsúlyozta, hogy az átlaghőmérséklet stabilitása csak az Antarktisz közepére jellemző, az Antarktiszi-félszigeten például 3 Celsius-fokig terjedő felmelegedés ment végbe. Hasonló melegedés figyelhető meg az Északi-sarkvidéken is – mondta a tudós.

Mivel a kutatóállomáson immár 30 évre visszamenőleg rendelkezésre állnak teljes körű meteorológiai adatok, a Neumayer III hivatalosan is a Meteorológiai Világszervezet (WMO) klímamegfigyelő állomása lett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek