Hírek
2022. Április 17. 16:37, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Egy hét alatt rengeteg autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását
Több mint ezer autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását egyhetes akciójuk során a rendőrök a fővárosban - közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) által meghirdetett, április 4. és április 10. között tartott ellenőrzésben ezúttal a passzív biztonsági eszközök - a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak - szabályszerű használatát ellenőrizték.
A rendőrök 1621 alkalommal - 1383 sofőrnél és 238 utasnál - tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását. A gyermekbiztonsági rendszert hét esetben nem használták - tették hozzá.
Az ellenőrzött motorkerékpárosok közül mindenki használt bukósisakot - írta a BRFK.
A hét nap alatt hét körözött embert is elfogtak - olvasható a rendőrségi közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
