Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2012. Október 28. 11:42, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Egy hónappal a télkezdet előtt leesett az első hó

Egy hónappal a télkezdet előtt leesett az első hó

Több mint egy hónappal a meteorológiai tél kezdete előtt, vasárnapra virradó éjszaka több helyen leesett az első hó.

Fövényi Attila, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-nek elmondta: éjszaka a Soproni-hegységben havazott. A legtöbb havat a 435 méter magasan fekvő Brennbergbányán mérték, ott három centiméteres a hólepel.
A Győr-Sármellék-Nagykanizsa vonaltól nyugatra néhány helyen most is szállingózik a hó. A következő másfél napban máshol is számítani lehet hóra. Az éjszaka már a Duna vonalában és az Északi-középhegységben, majd reggel a Duna-Tisza-közén is várható havas eső, illetve gyenge havazás.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat tudatta: vasárnap napközben a Dunántúlon az eső, havas eső mellett nyugaton és a magasabban fekvő területeken havazás is várható, de felszínen megmaradó hó inkább csak a hegyekben lehet. A nap folyamán több helyen várhatóan megszűnik a csapadék, de az esti, késő esti óráktól délnyugat felől újabb kiterjedt csapadékzóna érkezik.
A Dunántúl nyugati felén a lehulló hó várhatóan több helyen meg is marad majd. Hétfőre virradóra több centiméter hó is hullhat.
A Dunántúlon és a Duna vonalában, a Dunántúli-középhegységben és a Balatonnál, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében több helyen várhatók viharos, az óránkénti 60 kilométeres erősséget meghaladó széllökések.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn