Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2022. December 29. 08:15, csütörtök | Belföld
Forrás: MKIF Zrt.

Egy rakás olyan dolgot tettek, amit autópályán tilos

Egy rakás olyan dolgot tettek, amit autópályán tilos

Szerencsére nem történt tragédia, de nem rajtuk múlt.

Az autópálya kezelője felhívást tett közzé közösségi oldalán, amelyben az alábbi videót mellékelve azt írja, hogy autópályán

- tilos tolatni!
- tilos gyalogosan közlekedni!
- tilos mozgásképes járművel a forgalmi sávban megállni!

Mivel a videó szereplői mindezt megtették.

- Ha ki kell szállni a járműből akár napközben, akár este a láthatósági mellényt fel kell venni!

- A forgalmi sávban tartózkodni életveszélyes, még abban az esetben is, ha a forgalom lassan halad el mellettünk. A videóban hosszú perceken keresztül állnak a belső sávban láthatósági mellény nélkül.

- Amint lehet húzódjunk le a leálló sávra, viseljük a láthatósági mellényt és a segítséget a szalagkorláton túl, vagy annak hiányában minél távolabb a forgalmi sávoktól várjuk meg.

- Segítséget mindig úgy adjunk, hogy saját magunkat és másokat ne veszélyeztessünk.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.