Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2020. Március 31. 14:04, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon - mondta Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az M1 hétfő esti műsorában.

Kiemelte, hogy a koronavírus-járvány miatt sokan otthonról dolgoznak, és a home office munkalehetőségben a cégek feladata is, hogy gondoskodjon a biztonságról, többek között olyan hálózatról, amely megfelelő tikosítással, adatvédelemmel rendelkezik.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy akik hazaviszik a céges eszközöket és az otthoni hálózaton kezdik el azokat használni, kellő biztonságtudatosággal dolgozzanak, győződjenek meg arról, hogy az otthoni hálózat, a számítógép mennyire biztonságos, jelszóval védett-e, megakadályozható-e az illetéktelenek hozzáférése.

Kitért arra is, hogy a chatprogramok, videokonferencia programok általában rendelkeznek bizonyos titkosítással, de ehhez is megfelelő biztonságtudatos viselkedés szükséges. A szakértő azt ajánlotta, hogy szenzitív adatokat ne osszanak meg, és csak azokat hívják meg a beszélgetésbe, akiket lehet.

Címkék: bűnözés, kiber

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak