Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2011. Október 23. 14:17, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Elhangozott a Himnusz, felvonták a lobogót

Elhangozott a Himnusz, felvonták a lobogót

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 55. évfordulóján, vasárnap reggel, a Himnusz hangjaira felvonták a 22 évvel ezelőtt ezen a napon kikiáltott Magyar Köztársaság lobogóját a Parlament épülete előtt.

Schmitt Pál köztársasági elnök a Parlament főbejárata elől kísérte figyelemmel a katonai tiszteletadással zajló ceremóniát, miután elvonult a felsorakozott díszzászlóalj előtt. Az eseményre meghívottak között ott voltak a magyarországi diplomáciai testület képviselői, továbbá politikusok és közéleti személyiségek is.

A Kossuth Lajos téren néhány száz érdeklődő kísérte figyelemmel a ceremóniát a szemerkélő esőben. A forradalom és szabadságharc évfordulóján tartott ünnepségen Bognár Szilvia népdalénekes énekelte el a Himnuszt.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek