Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2022. Május 31. 08:03, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Esküvőn rálőttek az egyik vendégre Dédestapolcsányban

Esküvőn rálőttek az egyik vendégre Dédestapolcsányban

Vádemelési javaslattal élt a rendőrség egy férfival szemben, aki egy esküvőn rálőtt az egyik vendégre Dédestapolcsányban.

Súlyos testi sértés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság egy varbói férfival szemben. Még 2021. február 27-én kora hajnalban egy dédestapolcsányi esküvőn légpuskával meglőtték a rendezvény egyik vendégét. A sértett éppen zenét akart választani, amikor a lövések érték – közölte a rendőrség.

A nyomozás eredményeként megalapozottá vált a gyanú, hogy a lövéseket egy 37 éves varbói férfi adta le.

Az ügyben indított nyomozást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a napokban lezárta és az iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.