Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2019. Június 17. 11:58, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih

Étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih

Gyógyszerhatóanyagokat tartalmazó étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Hétfői közleményük szerint a Horse Power, a XXL Powering Emperor, a 69 For Man, Gin Fizz és a Pertinax 3 in 1 nevű, férfiaknak szánt étrend-kiegészítőket minőség-megőrzési időre és gyártási tételazonosítóra tekintet nélkül vonták ki. A forgalmazókkal szembeni vizsgálat még folyamatban van.

A Nébih vizsgálata április végén gyógyszerhatóanyagokat mutatott ki a termékekben, holott étrend-kiegészítőknél ez nem megengedett. A kimutatott Szildenafil és Tadalafil ráadásul Magyarországon orvosi rendelvényhez kötött - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.