Hírek
2016. Július 25. 11:24, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Fél éve változatlan szinten a kgfb átlagdíja

A személygépkocsikra kötött kötelező gépjármű felelősségi biztosítási (kgfb) szerződések éves átlagdíja az idén az első félévben 31 800 forint volt,
és várhatóan a következő hónapokban sem változik, tartósan 32 ezer forint körül mozog majd - közölte a Netrisk.hu online biztosításkövető hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint szemben a tavalyi 17 százalékos első félévi emelkedéssel 2016 első felében már nem változott trendszerűen a megrendelt kgfb-szerződések átlagdíja, a mutató 2016 január elején 31 737 forint volt.
A Netrisk.hu adatai szerint 2016 első félévében a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves átlagdíja 27 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában regisztrált 25 000 forintos összeget.
Az online biztosításközvetítő adatai szerint az évközi kgfb-megrendelések mintegy kétharmadát jelentő, az autó tulajdonjogának megszerzésekor kötött azonnali szerződések átlagdíja az első hat hónapban 12 százalékkal csökkent, 35 ezer forint körüli értéken áll, az évfordulós váltások átlagdíja gyakorlatilag nem változott, értéke 25 500 forint körül mozog.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!