Hírek
2018. Szeptember 18. 07:08, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón
Egy felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón hétfőn - közölték a hatóságok.
A mentők tájékoztatása szerint tizenkét embert kellett ellátni a helyszínen, közülük kilencen pánikrohamot kaptak, hárman a belélegzett füsttől lettek rosszul.
Egy egyetemista diáklány táskájában robbant fel a táblagép - az első feltételezések szerint az akkumulátor túlmelegedhetett - és okozott tüzet.
A vagonban található tűzoltó készülékkel egy másik utas eloltotta a lángra kapott táskát, azonban a robbanás hangja és a füst miatt pánik alakult ki.
Több utas később újságíróknak arról számolt be, hogy nem tudták mi történt, sokan gondoltak terrortámadásra, kiabáltak, elkezdtek idegesen telefonálgatni, miközben a vagon másik végébe rohantak.
Mivel meghúzták a vészféket, a metró mintegy húsz percet vesztegelt az alagútban.
A forgalom az érintett metrószakaszon egy órára megbénult az incidens miatt.
A spanyol társadalomkutató központ (CIS) rendszeres felmérései jó ideje nem sorolják a terrorizmustól való félelmet az ország tíz fő problémája közé.
Madridban 14 évvel ezelőtt történt nemcsak a város, de az ország történetének is legsúlyosabb terrortámadása, amikor is egyszerre 11 bomba robbant fel négy különböző helyszínen, kioltva 191 ember életét, és megsebesítve több mint 1800 embert. A merényletet az al-Kaida terrorszervezet vállalta magára.
Emellett évtizedeken át lehetett tartani a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet bombamerényleteitől, amely 2011-ben jelentette be, hogy felhagy a fegyveres harccal, idén pedig végleg feloszlatta magát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
2026. Július 08. 14:00, szerda | Külföld
Robert Fico: ha megújul az egyeztetés a V4-en belül, a csoport ismét tiszteletet vívhat ki az EU-ban
2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
