Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2020. Január 31. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia miatt elítéltek egy esztergomi visszaeső férfit

Gyermekpornográfia miatt elítéltek egy esztergomi visszaeső férfit

Az Esztergomi Járásbíróság első fokon, visszaesőként nyolc év börtönre ítélt csütörtökön egy karbantartóként és sofőrként dolgozó férfit, aki egy 12 év alatti sértettről a ruhája alól pornográf felvételt készített

- közölte a Tatabányai Törvényszék az MTI-vel. A törvényszék tájékoztatása szerint az elkövető lakásán több mint kilencezer fotót, valamint száz videót találtak, melyek három és 15 év közötti fiatalokat ábrázoltak a nemiség felkeltésére alkalmas módon.

A tettest korábban erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszak és gyermekpornográfia miatt hat év fegyházbüntetésre ítélték, mely büntetésből 2017 májusában feltételes kedvezménnyel szabadult.

Az Esztergomi Járásbíróság a férfit gyermekpornográfia bűntette miatt nyolc év börtönbüntetésre ítélte, valamint véglegesen eltiltotta olyan foglalkozás gyakorlásától, melyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét végezhetné.

Az elkövető feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában