Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2013. Január 14. 09:11, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Lezárták a kamionok előtt a szlovén és a horvát határátkelőket

Havazás - Lezárták a kamionok előtt a szlovén és a horvát határátkelőket

Lezárták a horvátországi és a szlovéniai határátkelőket a kamionok elől a szomszédos országok hatóságai - erősítette meg hétfőn az MTI információját a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtófőnöke.

Nothoff Ingrid közölte: a kamionok nem léphetik át sem kifelé, sem befelé a magyar-szlovén illetve a magyar-horvát határátkelőket. A személyforgalom előtt továbbra is nyitott minden határállomás.

FRISSÍTETT

Ideiglenesen megnyitották a kamionok előtt a szlovén és a horvát határátkelőket

Délben nagyjából egyórás időtartamra ideiglenesen megnyitották a kamionforgalom számára a rédicsi és a letenyei határátkelőket - tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője hétfőn az MTI-t.

Bagó Szilárd elmondta: Rédicsnél Szlovénia felé, Letenyénél pedig Horvátország irányába addig engedték át a teherjárműveket, amíg a határ menti kamionterminálok nem teltek meg. A szlovén és a horvát hatóságok azért döntöttek az ideiglenes határnyitásról, hogy a határ mentén várakozó tehergépjárműveket biztonságosan el lehessen helyezni.
A helyettes szóvivő hozzátette: egyik átkelőhelyen sem alakult ki torlódás, viszonylag kevés kamion várakozott a határok közelében.
Zala megye útjain azonban több helyen is elakadt teherjárművek mentéséhez riasztották a katasztrófavédelmet.
Délelőtt a 74-es főúton az egervári elágazónál, a 76-os főúton Szentgyörgyvárnál, illetve a teskándi elágazónál, továbbá Keszthelyen és Nagylengyelnél kellett traktorral vagy a tűzoltók közreműködésével elakadt kamionokat menteni. A 75-ösön Baknál nyolc teherjármű torlódott fel az emelkedőn, Fakospusztánál egy üzemanyag-szállító kamion akadt el az emelkedő alján, Zalaapátinál pedig keresztbe fordult egy teherjármű, ezeket szintén tűzoltók segítették újra útnak indítani.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.