Hírek
2017. Január 08. 18:52, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Hófúvásokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Nógrád megyére továbbra is az extrém hideg, Győr-Moson-Sopron megyére a hófúvás veszélye miatt adtak ki narancs, vagyis másodfokú figyelmeztetést. Emellett több megyében elsőfokú figyelmeztetések vannak érvényben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap kora este eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: éjszaka a minimum-hőmérsékletek az előző éjszakainál már jellemzően magasabban alakulnak. A középső országrészben a legalacsonyabb hőmérsékletek helyenként mínusz 15 fok alatt, az Északi-középhegység nyugati völgyeiben, elsősorban Nógrád megyében mínusz 20 fok alatt valószínűek. Emiatt Nógrád megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Tolna megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra és hétfőre.
Éjfélig keleten, majd hétfőn jellemzően már a Dunától keletre időszakosan helyenként hószállingózás, gyenge havazás alakulhat ki. Hétfő délutánig a Dunától keletre fekvő területeken kisebb körzetekben akár 1-3 centiméter körüli hóréteg is kialakulhat. Előreláthatólag hétfő délutántól északkelet felől előbb északon, majd később a Dunántúlon nagyobb területen van esélye havazás kialakulásának.
Keleten, kiemelten Borsod keleti felén és Szabolcsban, illetve elsősorban vasárnap az éjféli óráktól Jász-Nagykun megye keleti felében az erős vagy viharos szél a hóval borított tájakon kisebb körzetekben hordhatja a havat a hétfő délelőtti, déli órákig. A Dunántúlon megerősödő szél a Dunántúl nyugati megyéiben jellemzően alacsony, de északnyugaton kis területen (elsősorban Sopron térségében) már magasabb hótorlaszokat építhet a hétfő déli, délutáni órákig.
A hófúvás veszélye miatt Győr-Moson-Sopron megyére másodfokú, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra és hétfőre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
