Hírek
2016. Március 23. 07:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Húsvét - Megtelnek a szállodák az ünnepekre
Átalakulóban vannak a húsvéti szokások, egyre több család tölti szállodában az ünnepeket, így a belföldi hotelekben várhatóan teltház lesz húsvétkor –
mondta Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének főtitkára az MTI-nek.
Hozzátette: a vidéki szállodákban húsvétkor a magyar vendégek vannak többségben. A húsvéti ünnepek alatt a vidéki wellness-, gyógy- és kastélyszállodákban általában telt ház van, emiatt ilyenkor a szállodák nem kínálnak kedvezményt. A vidéki hotelek jellemzően félpanziós csomagokat kínálnak, amelyeket plusz szolgáltatásokkal, ünnepi programokkal, a népi hagyományok felelevenítésével egészítenek ki.
Éppen a magas foglaltság miatt a vendégek hetekkel, esetenként hónapokkal előre lefoglalják szobáikat, aki későn ébred, nem biztos, hogy olyan szállodába tud foglalni szállást, ahová szeretne - figyelmeztetett a szakember.
Eltérően a többi hosszú hétvégétől, húsvétkor Budapesten is megtelnek a szállodák. Ennek az az egyszerű oka, hogy húsvét egész Európában ünnep, a hétfő munkaszüneti nap, a hosszú hétvégét sokan külföldön töltik - ismertette Kovács István.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

