Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2018. Március 14. 12:57, szerda | Belföld
Forrás: mti

Idén is lesz Happy hét a vízfogyasztás népszerűsítéséért

Idén is lesz Happy hét a vízfogyasztás népszerűsítéséért

A vízfogyasztás népszerűsítése érdekében idén is megrendezik az általános iskolások és óvodások számára a Happy hét elnevezésű rendezvénysorozatot

- tájékoztatta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) szerdán az MTI-t. Az immár kilencedik alkalommal meghirdetett, március 19. és 23. között tartandó tematikus héten a regisztrált intézmények maguk döntik el, hogy milyen foglalkozásokkal, játékokkal hívják fel a gyerekek figyelmét a vízfogyasztás fontosságára és a cukros üdítők káros hatásaira. Önálló programokat is kitalálhatnak, de használhatják az OGYÉI által ajánlott programpontokat is.

Közölték azt is, hogy a Happy hét nyereményjátékban való részvétel feltétele legalább egy, a vízfogyasztást népszerűsítő - az OGYÉI által ajánlott vagy az iskola, óvoda által kidolgozott - programpont megvalósítása. Az óvodások és az iskolások által április 20-ig beküldött pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, a legjobb munkákat díjazzák.

Az intézet emlékeztetett arra, hogy tavaly több mint 36 ezer gyerek aktív közreműködésével zajlott a Happy hét, országosan 132 iskolából és 42 óvodából küldtek be pályamunkákat a vízfogyasztással kapcsolatos játékos felhívásra.

A Happy hét évek óta sikeres program az intézmények körében, az akcióban a 2007-es indításkor még csak mintegy 400 gyerek vett részt. Ez a szám - a pedagógusok aktív közreműködésének és egészséges életmódot bemutató iskolai programoknak köszönhetően - az elmúlt tíz évben csaknem a százszorosára emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.