Hírek
2015. Szeptember 13. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: Magyarország minden jogszabályt betart

Magyarország rendkívül nagy bevándorlási nyomás alatt van, ennek ellenére megfelel minden nemzetközi jogi konvenciónak és a betartja a megfelelő jogszabályokat -
- mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az M1 aktuális csatornán. A miniszter egy sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az elmúlt napokban többször is vádolta alaptalanul és "hazug módon" Magyarországot Sigmar Gabriel német alkancellár.
"A jövő héttől egy minőségileg új helyzet áll elő, hiszen mind fizikai, mind jogi szempontból a legkedvezőbb helyzetben leszünk a schengeni határ védelmének tekintetében és ez a legnagyobb szolidaritás, amit Magyarország vállalni tud az Európai Unióval" - tette hozzá.
Szerinte így nem csak Magyarországon, de az Európai Unió más tagállamaiban is csökkenhet a migrációs nyomás.
A dpa német hírügynökség jelentése szerint Sigmar Gabriel német alkancellár szombaton Hildesheimben azt hangoztatta, hogy Orbán Viktornak "kötelessége betartania az európai jogot, és menedéket kell nyújtania a politikai menekülteknek." Gabriel szerint a magyar kormányfő nem engedheti meg, hogy a menekülteket "annyira rossz viszonyok között tartsák és visszatoloncolják őket."
A hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor a Bild című német lapnak adott szombati interjújában arra a felvetésre, hova menjen a sok menekült, miután jövő kedden lezárulnak Magyarország határai, kijelentette: vissza, "oda ahonnan jöttek".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.