Hírek
2020. Október 04. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Ismét nem kell szájmaszkot viselniük az általános iskolásoknak Szlovéniában

A szlovén kormány enyhített korábbi rendeletén, így ismét nem kell szájmaszkot viselniük az általános iskolás tanulóknak saját tantermeikben, a tanítónőknek elsőtől harmadik osztályig és az óvónőknek
- derült ki a válságkabinet szombati jelentéséből. A kormány a szeptember közepi intézkedésén enyhített, amely még kötelezővé tette a szájmaszk viselését minden zárt nyilvános térben.
Janez Jansa szlovén kormányfő pénteken Brüsszelben szlovén újságíróknak úgy nyilatkozott: a kormány célja olyan intézkedéseket hozni, amelyek maximálisan hatékonyak, elkerülve a gazdasági és társadalmi élet teljes leállását. A járványhelyzet minden európai országban változó, ezért egyeseknek kevesebb, másoknak több a mozgástere - mondta.
Szlovéniában a kormány által közzétett adatok szerint csütörtökön 227-tel 6330-ra nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Csütörtökön még rekordszámú, 238 új esetről számoltak be.
Egy új haláleset történt, így a járvány eddigi halálos áldozatainak száma 155-re nőtt. A diagnosztizált betegek közül 94-en vannak kórházban, és közülük tizenötöt ápolnak intenzív osztályon.
Horvátországban egy nap alatt 241-el nőtt és elérte a 17 401-et az azonosított fertőzöttek száma. Csütörtökön 333 új esetről számoltak be. Két haláleset történt, a járvány halálos áldozatainak száma így 293-ra nőtt. Kórházban ápolnak 289 beteget, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.