Hírek
2022. Március 04. 12:04, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Ittasan tanított egy autós oktató

Eljárás indult egy autós oktató ellen, aki a kocsiban ittasan ült a tanulóvezető mellett Zuglóban.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitánysága járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt folytat eljárást egy 56 éves férfi ellen, aki alkohol befolyása alatt tartott gépjárművezetői oktatást – közölte a rendőrség.
A kerületi rendőrök február 23-án 11 óra 5 perckor ellenőrizték az oktató járművet a Budapest, XIV. kerületi Kacsóh Pongrác úton. A körzeti megbízottak a járműben utazó tanulót és oktatót is megszondáztatták, ám az csak az anyósülésen ülő oktatónál jelzett.
Az oktatót további mintavétel céljából előállították, aminek eredménye megerősítette a gyanút. A hatályos KRESZ rendelkezései alapján a gépkocsivezetés oktatása során az oktató minősül vezetőnek, ezért őt járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A férfi a felelősségét elismerte és elmondta, hogy az előző esti iszogatás maradékát itta meg aznap reggel, és már dolgozni is ittasan indult el az autóval.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.