Hírek
2011. November 13. 14:54, vasárnap |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Újabb veszélyes gyermekruhát találtak a fogyasztóvédők Szolnokon
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kiemelt figyelmet fordít az EU-ban veszélyesnek minősített ún. RAPEX riasztásban megjelenő veszélyes termékek hazai vizsgálatára.
Ehhez hasonlóan ellenőrzi az NFH Központi Piacfelügyeleti Információs Rendszer keretében Magyarországon korábban már bevizsgált és ennek következtében veszélyesnek minősített letiltott termékek forgalomban való előfordulását.
2011. évben Jász-Nagykun-Szolnok Megye területén több olyan üzletet is ellenőriztek a felügyelők, amelyekben veszélyesnek minősült termékeket forgalmaztak. Az említett termékek veszélyességét az indokolja, hogy a gyermekek részére fojtás, fulladásveszélyt jelent a kapucniban elhelyezett húzózsinór, illetve a zsinór végén található műanyag vagy fém záróvég.
Legutóbbi november elején tartott ellenőrzés során három féle, összesen 23 darab balesetveszélyes gyermekruházati terméket találtak a felügyelőség munkatársai. A termékeket a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség kivonta a forgalomból.
A hatóság tapasztalata alapján megállapítható, hogy a gyártók illetve importőrök fokozottabban figyelnek arra, hogy a kapucniban ne legyen húzózsinór, s biztonságos termékek kerüljenek forgalomba, azonban a fenti példa is indokolja, hogy a veszélyes termékek piacról való kiszűrésére a hatóság továbbra is fokozott figyelmet fordítson.
Az év hátralévő részében is ellenőrzések során a felügyelőség folytatja a veszélyes termékek ellenőrzését a ruházati cikkek mellett a műszaki és a könnyűipari termékek körében is-tudatta a JNSZMK Fogyasztóvédelmi Felügyelősége.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
