Hírek
2015. Július 01. 07:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentősen fehéredett a kereskedelem az online pénztárgépeknek köszönhetően

Jelentősen fehéredett a kiskereskedelem az online pénztárgépek tavalyi bevezetésének köszönhetően, azóta az áfabevételek több mint 200 milliárd forinttal nőttek.
Mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára kedden az M1 aktuális csatorna esti Híradójában.
Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyekért felelős helyettes államtitkára a hírműsorban azt is megjegyezte, hogy az adóbevételek bővülése mellett csökkennek az áfavisszaélések, kevesebb áfát igényelnek vissza jogtalanul.
A feketegazdaság visszaszorulása az idei adatokban is tükröződik, az év első öt hónapjában a költségvetés áfabevételei 85 milliárd forinttal haladták meg az egy évvel korábbit. Az online pénztárgépek használatát a tervek szerint az idén a szolgáltató szektorra is kiterjesztik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker
Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak