Hírek
2023. Április 19. 13:24, szerda |
Belföld
Forrás: mti
JóAutók: márciusban több mint 70 ezer fölé emelkedett a használtautó-piac havi forgalma
Márciusban a DataHouse előzetes adatai szerint 72 300 személygépkocsi cserélt gazdát, ami 12 százalékkal haladja meg a februári 64 600-as mennyiséget.
Augusztus óta először fordult elő, hogy a belföldi átírások száma átlépte a 70 ezres szintet - írta szerdai közleményében a Datahouse előzetes adatai alapján a JóAutók.hu kereskedő portál.
A közlemény szerint a használtautó-piacon az idei év első három hónapjában 204 631 személyautó cserélt gazdát, ez a mennyiség mintegy 6 százalékkal marad el az előző év hasonló időszakában regisztrált 217 181-től. A forgalomba helyezett új autók száma 29 561 volt, ami 3 százalékkal haladja meg az egy évvel korábban mért 28 688-at.
Márciusban 11 500 új személyautót helyeztek magyar rendszámmal forgalomba, így a tavaly év végi mélypontjáról a használtimport is tudott erősödni - ismerteti a JóAutók.hu.
A kereskedő portál szerint a magyarországi használtautó-piacon leggyakrabban alsó-középkategóriás személyautók, illetve kisautók cserélnek gazdát, előbbieknek 29, utóbbiaknak 22 százalék volt az aránya az első három hónapban - írták.
Az alsó-középkategória legnépszerűbb modelljei az Opel Astra, a Ford Focus és a Volkswagen Golf, a kisautók listáját a Suzuki Swift vezeti, amelyet az Opel Corsa és a Volkswagen Polo követ. A leggyakoribb tíz modell között a felső-középkategória a Volkswagen Passattal, a BMW 3-as szériával, és a Skoda Octaviával képviselteti magát - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

